Välkommen till Adobe GoLive 5



Resultat Micro Final
Pos Nr. Namn Klubb Anmälare Chassi Motor Varv Bästa Tid Total Tm Diff På Varv
1 6 Adam Skärgård Järfälla MK Tecno Raket 85 7 47.958 5:56.172 1
2 76 Mathias Strömberg SMK Gävle MBA Raket 85 7 47.674 5:59.869 3.697 1
3 80 Mattias Engvall SMK Gävle birel Raket 85 7 48.062 5:59.943 3.771 6
4 70 Anton Eriksson SMK Sundsvall Birel Raket 85 7 48.098 6:00.160 3.988 6
5 75 Mathias Ahlvar Järfälla MK Tecno Raket 85 7 47.907 6:00.286 4.114 6
6 121 Rasmus Mårthen Mora MK Ward Racing Tony Kart Raket 85 7 47.907 6:00.542 4.370 1
7 22 Tim Wiberg 08 Gokart Arrow Raket 85 7 47.911 6:01.041 4.869 6
8 44 Oskar Frost Mora MK Tecno Raket 85 7 48.143 6:01.155 4.983 1
9 39 Simon Lock Järfälla MK Arrow Karts Sweden Arrow Raket 85 7 48.353 6:01.502 5.330 4
10 67 Rasmus Zetterström 08 Gokart ZET Motorsport Trulli Raket 85 7 48.431 6:03.548 7.376 3
11 64 Alexander Östman SMK Örebro BVS AB Tony Kart Raket 85 7 48.557 6:03.617 7.445 3
12 7 Jonas Fors 08 Gokart Tecno Raket 85 7 48.560 6:03.750 7.578 3
13 10 John Bryant-Meisner Järfälla MK Birel Raket 85 7 48.333 6:03.846 7.674 3
14 24 Johan Adolfsson SMK Örebro ? Raket 85 7 48.812 6:06.073 9.901 3
15 27 Joakim Karlsson 08 Gokart Tecno Raket 85 7 48.827 6:06.697 10.525 6
16 49 Joakim Edberg Rasbo MK Tecno Raket 85 7 49.079 6:07.183 11.011 6
17 25 Johanna Loftén Södertälje KRC Birel Raket 85 7 48.909 6:07.407 11.235 3
18 91 Mikaela Åhlin Christinehams MK Birel Raket 85 7 50.005 6:15.852 19.680 3
19 100 Patrik Hård 08 Gokart Sodikart Raket 85 7 49.962 6:16.085 19.913 3
20 13 Jesper Brandt 08 GoKart Techno Raket 85 7 49.936 6:16.593 20.421 4
21 83 Joakim Gustavsson Järfälla MK x x 1 48.059 1:06.494 --6 Varv-- 1

Resultat Yamaha Final
Pos Nr. Namn Klubb Anmälare Chassi Motor Varv Bästa Tid Total Tm Diff På Varv
1 16 Mikael Björkmon Karlskoga Motorförening Swiss Hutless Yamaha 100 11 43.362 8:42.337 5
2 49 Roy Jansson Rasbo MK Swiss Hutless Yamaha 100 11 43.255 8:43.848 1.511 9
3 98 David Andersson Rasbo MK Team Topkart Swiss Hutless Yamaha 100 11 43.654 8:45.129 2.792 8
4 40 Robin Bäckström Södertälje KRC Swiss Hutless Yamaha 100 11 43.615 8:45.394 3.057 4
5 39 Jonas Viklund Järfälla MK Swiss Hutless Yamaha 100 11 43.473 8:45.610 3.273 9
6 82 Calle Jovér Södertälje KRC Swiss Hutless Yamaha 100 11 43.502 8:46.039 3.702 5
7 101 Ludvig Norberg x Swiss Hutless Yamaha 100 11 43.794 8:52.103 9.766 11
8 70 Mats Olofsson Järfälla MK Swiss Hutless Yamaha 100 11 43.827 8:52.822 10.485 8
9 61 Tommy Castman Södertälje KRC Swiss Hutless Yamaha 100 11 45.061 9:08.925 26.588 9
10 30 Mattias Lorén Järfälla MK Swiss Hutless Yamaha 100 1 44.186 1:29.882 --10 Varv-- 1
11 48 Daniel Karlsson Järfälla MK Swiss Hutless Yamaha 100 0 -.--- -.--- -

Resultat ICC Final
Pos Nr. Namn Klubb Anmälare Chassi Motor Varv Bästa Tid Total Tm Diff På Varv
1 5 Mattias Ekman Södertälje KRC Forsman Motorsport Birel tm 13 38.134 9:42.068 7
2 14 David Söderlund Västerås GK Kartson Racing Team MS-kart TM K9 13 38.110 9:42.110 0.042 13
3 1 Håkan Jansson Järfälla MK Birel TM K9B 13 37.846 9:43.039 0.971 13
4 4 Michael Wärn 08 Gokart JP Racing Tonykart Vortex 13 38.177 9:44.759 2.691 11
5 2 Alexander Haegermark GKRC Team 13 Kartson Racing Team MS-Kart TM 13 38.155 9:44.935 2.867 11
6 101 Rikard Persson x LK Racing x x 13 38.079 9:48.265 6.197 9
7 8 Mats Nilsson KS Klippan Cosmos Paveci 13 38.215 9:50.365 8.297 7
8 74 Alexander Allerskog Södertälje KRC Birel TM K9 13 38.283 9:52.113 10.045 10
9 19 Johan Amtner Borås MK Wallberg Motorsport Swiss Hurtless Maxter 13 38.311 9:52.844 10.776 11
10 36 Ola Nilsson KS Klippan GA / Lindberg Import Kosmic T8 Vortex 13 38.764 9:55.290 13.222 10
11 16 Dragos Corovic Järfälla MK Birel TMK9 13 38.644 9:55.611 13.543 10
12 45 Tobias Lagerström Västerås GK MS TM 13 38.766 9:55.920 13.852 10
13 76 Robin Heiskanen Västerås GK Forsman Motorsport Birel F009E 13 38.410 9:56.066 13.998 6
14 64 Christoffer Geiros GKRC Team 13 Ward Racing Tonykart Vortex 13 38.722 9:57.876 15.808 10
15 97 Andreas Dahlin Rasbo MK MS TM 13 38.716 9:58.862 16.794 10
16 51 Martin Muszkowski Järfälla Mk Birel TM K9B 13 38.537 9:59.244 17.176 8
17 38 Sebastian Lock Järfälla MK Arrow Karts Sweden Arrow TM K9 13 38.816 10:00.196 18.128 10
18 22 David Olsson KS Klippan Kartson Racing Team MS TM 10 38.315 8:31.431 --3 Varv-- 9
19 131 Markus Wilson GKRC Team 13 West Speed Racing Kosmic Vortex 9 40.320 7:02.059 --4 Varv-- 9
20 73 Daniel Leitorp SMK Örebro MS KART Paveci 9 39.726 7:39.894 37.835 7
21 71 Michael Barklund Järfälla MK 9 39.931 7:43.268 41.209 8
22 72 Niklas Humble Järfälla MK Birel TM K9 9 39.860 7:44.343 42.284 4
23 7 Stefan Olsson 08 Gokart Wallberg Motorsport Swiss Hutless VM MOTOR 8 38.562 6:38.972 --5 Varv-- 7
24 77 Robin Raita Järfälla MK Zet Motorsport Trulli CRS 8 38.920 6:44.173 5.201 6
25 49 Oscar Feuk Järfälla MK Intrepid ? 8 39.690 7:02.422 23.450 4
26 125 Michel Crammer Järfälla MK MS TM 8 39.771 7:05.042 26.070 4
27 98 Emilio perrelli Järfälla MK Intrepid TM K9B 7 39.619 6:22.993 --6 Varv-- 4
28 29 Kalle Dejemyr Järfälla MK Intrepid TM K9 BiTurbo 2 4 38.703 2:47.229 --9 Varv-- 4
29 46 Marcelo Vargas Järfälla MK Tecno sgm 1 40.285 55.172 --12 Varv-- 1
30 20 Robert Leitorp SMK Örebro Birel x 1 40.390 55.377 0.205 1
31 85 Martin Orler Järfälla MK MS TM K9 0 -.--- -.--- -

Resultat ICC Final Cambio
Pos Nr. Namn Klubb Anmälare Chassi Motor Varv Bästa Tid Total Tm Diff På Varv
1 5 mattias Ekman Södertälje KRC Forsman Motorsport Birel tm 17 37.831 11:12.956 15
2 14 David Söderlund Västerås GK Kartson Racing Team MS-kart TM K9 17 37.926 11:16.999 4.043 15
3 1 Håkan Jansson Järfälla MK Birel TM K9B 17 37.765 11:17.023 4.067 16
4 4 Michael Wärn 08 Gokart JP Racing Tonykart Vortex 17 38.079 11:18.806 5.850 11
5 2 Alexander Haegermark GKRC Team 13 Kartson Racing Team MS-Kart TM 17 37.720 11:18.892 5.936 9
6 101 Rikard Persson x LK Racing x x 17 37.934 11:20.271 7.315 16
7 8 Mats Nilsson KS Klippan Cosmos Paveci 17 38.091 11:20.644 7.688 15
8 45 Tobias Lagerström Västerås GK MS TM 17 38.145 11:22.237 9.281 14
9 19 Johan Amtner Borås MK Wallberg Motorsport Swiss Hurtless Maxter 17 38.490 11:26.888 13.932 16
10 74 Alexander Allerskog Södertälje KRC Birel TM K9 17 38.340 11:28.063 15.107 10
11 36 Ola Nilsson KS Klippan GA / Lindberg Import Kosmic T8 Vortex 17 38.736 11:32.970 20.014 10
12 16 Dragos Corovic Järfälla MK Birel TMK9 17 38.635 11:33.291 20.335 11
13 51 Martin Muszkowski Järfälla Mk Birel TM K9B 17 38.754 11:33.739 20.783 15
14 29 Kalle Dejemyr Järfälla MK Intrepid TM K9 BiTurbo 2 17 38.469 11:34.146 21.190 17
15 64 Christoffer Geiros GKRC Team 13 Ward Racing Tonykart Vortex 17 38.689 11:35.076 22.120 9
16 76 Robin Heiskanen Västerås GK Forsman Motorsport Birel F009E 17 38.433 11:35.356 22.400 15
17 77 Robin Raita Järfälla MK Zet Motorsport Trulli CRS 17 38.397 11:35.485 22.529 15
18 97 Andreas Dahlin Rasbo MK MS TM 17 38.760 11:36.714 23.758 9
19 38 Sebastian Lock Järfälla MK Arrow Karts Sweden Arrow TM K9 17 38.836 11:36.856 23.900 7
20 20 Robert Leitorp SMK Örebro Birel x 17 38.817 11:38.377 25.421 9
21 72 Niklas Humble Järfälla MK Birel TM K9 13 39.113 8:31.595 --4 Varv-- 7
22 71 Michael Barklund Järfälla MK 12 39.610 7:53.205 --5 Varv-- 9
23 85 Martin Orler Järfälla MK MS TM K9 12 39.373 8:34.117 40.912 5
24 131 Markus Wilson GKRC Team 13 West Speed Racing Kosmic Vortex 6 40.863 4:42.804 --11 Varv-- 2
25 22 David Olsson KS Klippan Kartson Racing Team MS TM 0 -.--- -.--- -
26 7 Stefan Olsson 08 Gokart Wallberg Motorsport Swiss Hutless VM MOTOR 0 -.--- -.--- -

Välkommen till Adobe GoLive 5
Järfälla Motorklubb, Box 171, 177 23 Järfälla | Bankgiro 138-0872 | webmaster